Rossiyalik yarim himoyachi Aleksey Miranchuk "Atlanta Yunayted" jamoasining asosiy tarkibida MLS chempionatining muntazam mavsum doirasidagi "Kolorado"ga qarshi o‘yinda maydonga tushadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning mehmon sifatida o‘ynaydigan o‘yini Moskva vaqti bilan soat 4:30 da boshlanadi. So‘nggi yetti uchrashuvda Miranchuk beshta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
25-turdan so‘ng "Atlanta" sharqiy konferensiyada 22 ochko bilan 13-o‘rinni egallab turibdi. Miranchukning joriy klubi bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil 31 dekabrgacha mo‘ljallangan.
29 yoshli futbolchining bozor qiymati to‘qqiz million yevroni tashkil etadi. Hozirgi mavsumda u jami 28 o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi va uchta golga uzatma berdi.

Миранчук в основном составе Атланты против Колорадо
Российский полузащитник Алексей Миранчук выйдет в основном составе команды «Атланта Юнайтед» в матче регулярного сезона MLS против «Колорадо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра команды в гостях начнется в 4:30 по московскому времени. В последних семи матчах Миранчук сумел забить пять голов.
После 25-го тура «Атланта» занимает 13-е место в Восточной конференции с 22 очками. Текущий контракт Миранчука с клубом рассчитан до 31 декабря 2027 года.
Рыночная стоимость 29-летнего футболиста составляет девять миллионов евро. В этом сезоне он провел всего 28 матчей, забил восемь голов и отдал три голевые передачи.