Stankovich Spartakning ko‘pchilikdagi o‘yini haqida gapirmadi
Moskva “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovich jamoaning ko‘pchilikda o‘ynashi haqidagi savolga aniq javob bera olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Premyer-Ligasining beshinchi turida “Zenit”ga qarshi o‘yinda moskvaliklar raqib darvozaboni Duglas Santosning maydondan haydalishi natijasida 2:1 hisobida ustunlikka ega bo‘lishdi. Biroq ular bu imkoniyatdan foydalana olishmadi va hatto gol o‘tkazib yuborishdi.
Stankovichning so‘zlariga ko‘ra, jamoa bu vaziyatni tahlil qilgan va imkon qadar harakat qilgan, ammo hali aniq yechim topilmagan. U shuningdek, “Spartak” ko‘pincha gol o‘tkazib yuborilgandan keyingina yaxshi o‘yin namoyish etishini ta’kidladi, shu jumladan ko‘pchilikda o‘ynaganda ham.

Станкович не говорил о большинстве игр Спартака
Главный тренер московского «Спартака» Деян Станкович не смог дать точный ответ на вопрос о том, как команда играет в большинстве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятом туре Российской Премьер-Лиги в матче против «Зенита» москвичи получили преимущество 2:1 после удаления вратаря соперника Дугласа Сантоса. Однако они не смогли воспользоваться этой возможностью и даже пропустили гол.
По словам Станковича, команда проанализировала эту ситуацию и старалась действовать максимально эффективно, но пока не найдено точного решения. Он также отметил, что «Спартак» часто показывает хорошую игру только после пропущенного гола, в том числе и в большинстве.
Матч завершился со счётом 2:2. Главный тренер «Зенита» Сергей Семак заявил, что второе жёлтое предупреждение Сантосу было несправедливым.