Cherchesov «Ahmat» jamoasining g‘alaba nutqini berdi
Grozniy shahrining “Ahmat” jamoasi matbuot xizmati bosh murabbiy Stanislav Cherchesovning Rossiya chempionatining beshinchi turida Samarqandning “Krylya Sovetov” jamoasiga qarshi o‘tkazilgan g‘alabali o‘yindan keyingi nutqini taqdim etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Ahmat” jamoasi ushbu o‘yinda 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. Cherchesov boshchiligida jamoa Rossiya chempionatida ketma-ket ikkinchi marta g‘alaba qozondi.
Murabbiy o‘yindan oldin aytgan gaplari amalda tasdiqlandi, o‘yin qiyin kechdi, biroq sabr qilib, oxirida g‘alaba qozonishdi. Shuningdek, u keyingi o‘yin, ya’ni “Orenburg”ga qarshi bahsga tayyorgarlik ko‘rishdan oldin jamoaga bir yarim kun dam olish berilishini ma’lum qildi.
Cherchesov “Ahmat” jamoasiga Aleksandr Storojuk iste’foga chiqarilgach bosh murabbiy etib tayinlangan. Storojuk rahbarligida jamoa mavsum boshida barcha o‘yinlarda mag‘lub bo‘lgan edi.
Cherchesovning birinchi o‘yini esa “Zenit” jamoasiga qarshi bo‘lib, unda “Ahmat” o‘z maydonida g‘alaba qozongan. Bu natijalar jamoaning mavsumdagi holatini yaxshilashga yordam bermoqda.

Черчесов выступил с речью о победе команды «Ахмат»
Пресс-служба футбольного клуба «Ахмат» из города Грозный представила речь главного тренера Станислава Черчесова после победного матча пятого тура чемпионата России против самаркандского «Крылья Советов». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Команда «Ахмат» одержала победу в этом матче со счётом 3:1. Под руководством Черчесова команда выиграла во втором подряд матче чемпионата России.
Слова тренера, сказанные перед игрой, подтвердились на деле: матч был сложным, но, проявив терпение, в итоге одержали победу. Также он сообщил, что перед подготовкой к следующему матчу против «Оренбурга» команде будет предоставлен полтора дня отдыха.
Черчесов был назначен главным тренером «Ахмата» после отставки Александра Сторожука. Под руководством Сторожука команда в начале сезона проиграла все матчи.
Первый матч Черчесова прошёл против команды «Зенит», в котором «Ахмат» одержал победу на своём поле. Эти результаты помогают улучшить положение команды в сезоне.