Maskerano Messining yangi jarohati haqida gapirdi
«Inter Mayami» jamoasining bosh murabbiyi Xavyer Maskerano Lionel Messi va uning holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli futbolchi jarohatdan so‘ng maydonga qaytdi va bugungi «Los-Anjeles G‘alaksi»ga qarshi o‘yinning ikkinchi bo‘limi boshida zaxiradan maydonga tushdi. 84-daqiqada argentinalik futbolchi g‘alaba golini urdi, 89-daqiqada esa Luis Suarezga assistentlik qildi.
O‘yinning yakuniy hisoblari 3:1 bo‘ldi. Messi o‘yinni oxirigacha o‘ynadi, ammo finalning oxirida tezda kiyinish xonasiga yo‘l oldi.
Matbuotda uning yangi jarohat olgani haqida xabarlar tarqaldi. Maskerano matbuot anjumanida: «Messining o‘zi qanday his qilmoqda?
Men hali o‘yin yakunidan keyin uni ko‘rmadim. Ertaga testlardan o‘tgach, bilib olamiz.
U har doim maydonda bo‘lishni istaydi, shuning uchun oldingi «Orlando Siti»ga qarshi o‘yinda ham maydonga tushmoqchi edi. U o‘z tanasini yaxshi biladi.
Biz uni ortiqcha zo‘riqtirmaslikka harakat qildik, shunda u o‘z formasini tiklab, kelajakdagi o‘yinlarga tayyorlanadi», dedi. 20 avgust kuni «Inter Mayami» Kubok ligasi doirasida «Tigres» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.

Маскерано рассказал о новой травме Месси
Главный тренер команды «Интер Майами» Хавьер Маскерано высказался о Лионеле Месси и его состоянии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний футболист вернулся на поле после травмы и вышел на замену в начале второго тайма сегодняшнего матча против «Лос-Анджелес Гэлакси». На 84-й минуте аргентинец забил победный гол, а на 89-й минуте ассистировал Луису Суаресу.
Итоговый счет матча составил 3:1. Месси играл до конца встречи, но в самом конце быстро направился в раздевалку.
В прессе появились сообщения о его новой травме. На пресс-конференции Маскерано сказал: «Как сам Месси себя чувствует?
Я еще не видел его после окончания игры. Завтра после прохождения тестов узнаем.
Он всегда хочет быть на поле, поэтому и в предыдущем матче против «Орландо Сити» хотел выйти на поле. Он хорошо знает свое тело.
Мы стараемся не перегружать его, чтобы он восстановил форму и был готов к будущим матчам», — сказал он. 20 августа «Интер Майами» проведет матч Кубка лиги против команды «Тигрес».