Kornilenko: Baltika jismonan kuchli o‘yin ko‘rsatmoqda
Sobiq Samarqandning "Krylya Sovetov" hujumchisi Sergey Kornilenko Rossiya Premyer Ligasi mavsumining boshlanishida Kaliningradning "Baltika" jamoasi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi o‘yinda Talalaev jamoasi "Lokomotiv" bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi va ochkolarni qo‘lga kiritdi. Kornilenko "Match TV" telekanalida bergan intervyusida "Baltika" jismoniy holati bilan ajralib turishini ta’kidladi.
Ular yuqori bosim o‘tkazib, ko‘p imkoniyatlar yaratadi va kuchli kurash olib boradi. Jamoa murabbiy uslubini aniq namoyon etmoqda, dedi sobiq futbolchi.
Rossiya chempionatida beshta o‘yindan so‘ng Andrej Talalaev boshchiligidagi jamoa to‘qqiz ochko to‘plab, musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda. Kaliningrad jamoasi yetakchi "Lokomotiv"dan to‘rt ochko kam hisoblanadi.

Корниленко: Балтика демонстрирует физически сильную игру
Бывший нападающий самаркандских "Крыльев Советов" Сергей Корниленко высказался о начале сезона Российской Премьер-Лиги и игре калининградской "Балтики". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнем матче команда Талалаева сыграла вничью 1:1 с "Локомотивом" и заработала очки. В интервью телеканалу "Матч ТВ" Корниленко отметил физическую готовность "Балтики".
Они оказывают высокое давление, создают много возможностей и ведут сильную борьбу. Команда чётко демонстрирует стиль тренера, — сказал бывший футболист.
После пяти туров в российском чемпионате команда под руководством Андрея Талалаева набрала девять очков и занимает третье место в турнирной таблице. Калининградская команда отстаёт от лидирующего "Локомотива" на четыре очка.