Sobolevning birinchi murabbiyi golini maqtadi
Rossiya chempionatining beshinchi turida Moskva «Spartak» va Sankt-Peterburg «Zenit» jamoalari 2:2 hisobida durang o‘ynashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mehmonlar safidan sobiq «qizil-oq» jamoasi hujumchisi Aleksandr Sobolev gol urdi. Hujumchining birinchi murabbiyi Aleksandr Gorbunov ushbu gol haqida fikr bildirdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, bu yaxshi gol bo‘lgan. «Zenit» jamoasi kamchilikda o‘ynagan.
Sasha butun jamoa kabi kurashgan. U mahoratli gol urdi, lekin «Zenit»ning o‘yini yaxshi bo‘lmagan», deyiladi «Chempionat» nashrida.
Kecha bo‘lib o‘tgan o‘yindan so‘ng, Moskva jamoasi besh ochko to‘plab, Rossiya chempionati turnir jadvalida 12-o‘rinda turibdi. Sankt-Peterburg klubi esa bittadan ko‘proq ochkoga ega bo‘lib, Rossiya Premer Ligasi jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallaydi.

Первый тренер Соболева похвалил его гол
В пятом туре чемпионата России московский «Спартак» и петербургский «Зенит» сыграли вничью 2:2. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Среди гостей забил бывший нападающий «красно-белых» Александр Соболев. Первый тренер нападающего Александр Горбунов высказался о этом голе.
По словам тренера, это был хороший гол. «Зенит» играл в меньшинстве.
Саша боролся как вся команда. Он забил мастерский гол, но игра «Зенита» была не лучшей», — говорится в издании «Чемпионат».
После вчерашней игры московская команда набрала пять очков и занимает 12-е место в турнирной таблице чемпионата России. Петербургский клуб имеет на одно очко больше и занимает восьмое место в таблице Российской Премьер-Лиги.