Manchester Yunayted va Arsenal boshlang‘ich tarkiblari
Angliya chempionatining birinchi turida "Manchester Yunayted" jamoasi Londonning "Arsenal" jamoasini qabul qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur "Evro-Futbol.Ru" sayti taxminiy boshlang‘ich tarkiblarni e’lon qildi. "Manchester Yunayted" jamoasining boshlang‘ich tarkibi quyidagicha: darvozabon Onana, himoyachilar Dorgu, Shou, de Ligt, Yoro, yarim himoyachilar Diallo, Kazemiro, Ugarte, hujumchilar Brunu Fernandesh, Mbeumo va Kunya.
"Arsenal" jamoasi esa quyidagi futbolchilar bilan maydonga tushadi: darvozabon Raya, himoyachilar Lyuis-Skelli, Gabriel dos Santos, Saliba, Uayt, yarim himoyachilar Rays, Subimendi, Edegor, hujumchilar Martinelli, Dyokeresh va Saka. "Manchester Yunayted" jamoasida Lisandro Martines va Nussair Mazraui jarohat olgan.
Ularning o‘rniga darvozabon Andre Onana va hujumchi Joshua Zirkzee maydonga tushishi kutilmoqda. "Arsenal" jamoasida esa Gabi Jezus jarohat olgan, Leandro Trossar maydonga tushishi noma’lum.
Ushbu muhim uchrashuv 17 avgust kuni Moskva vaqti bilan soat 18:30da "Old Trafford" stadionida boshlanadi. Futbol ixlosmandlari uchun "Manchester Yunayted" va "Arsenal" o‘rtasidagi o‘yinning matnli onlayn translyatsiyasi taqdim etiladi.

Составы Манчестер Юнайтед и Арсенал
В первом туре чемпионата Англии команда "Манчестер Юнайтед" примет лондонский "Арсенал". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный сайт "Евро-Футбол.Ру" опубликовал предполагаемые стартовые составы. Стартовый состав команды "Манчестер Юнайтед" следующий: вратарь Онана, защитники Доргу, Шоу, де Лигт, Йоро, полузащитники Диалло, Каземиро, Угарте, нападающие Бруну Фернандеш, Мбеумо и Куня.
Команда "Арсенал" выйдет на поле с такими игроками: вратарь Райя, защитники Льюис-Скелли, Габриэл дос Сантос, Салиба, Уайт, полузащитники Райс, Субименди, Эдегор, нападающие Мартинелли, Дьокереш и Сака. В "Манчестер Юнайтед" травмированы Лисандро Мартинес и Нуссайр Мазрауи.
Вместо них ожидается выход вратаря Андре Онаны и нападающего Джошуа Зиркзее. В "Арсенале" травмирован Габи Жезус, участие Леандро Троссара в матче неизвестно.
Эта важная встреча начнется 17 августа в 18:30 по московскому времени на стадионе "Олд Траффорд". Для футбольных болельщиков будет предоставлена текстовая онлайн трансляция матча между "Манчестер Юнайтед" и "Арсеналом".