Kolyvanov: Zenitdan yuqori natija kutilyapti
Futbol bo‘yicha mutaxassis Igor Kolyvanov 2025/2026 yilgi Rossiya Premyer Ligasi mavsumining boshlanishida Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, "Zenit"dan ko‘proq natija kutilyapti. Jamoada yuqori darajadagi futbolchilar bor va ular yetakchi bo‘lishlari shart.
Ularning bosh murabbiy Sergey Semakning ko‘rsatmalariga to‘liq rioya qilishlari natijalar yaxshilanishiga olib keladi. Rossiya Premyer Ligasi beshinchi turida "Zenit" poytaxtning "Spartak" jamoasi bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi.
Beshta o‘yindan so‘ng Sergey Semak boshchiligidagi jamoa oltita ochko to‘plab, turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning imkoniyatlari yuqori bo‘lib, ularning o‘yini yaxshilanishi uchun yetakchilikni kuchaytirish zarur.

Кольванов: от Зенита ожидается высокий результат
Футбольный эксперт Игорь Кольванов оценил игру санкт-петербургского «Зенита» в начале сезона Российской Премьер-Лиги 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, от «Зенита» ожидают большего результата. В команде есть футболисты высокого уровня, и они должны быть лидерами.
Полное соблюдение указаний главного тренера Сергея Семака приведёт к улучшению результатов. В пятом туре Российской Премьер-Лиги «Зенит» сыграл вничью 2:2 с московским «Спартаком».
После пяти матчей команда под руководством Сергея Семака набрала шесть очков и занимает восьмое место в турнирной таблице. По словам эксперта, потенциал команды высок, и для улучшения игры необходимо усилить лидерство.