Granat CSKAni derbida favorit deb atadi
Toshkentning "Dinamo" jamoasining sobiq futbolchisi va hozirgi futbol eksperti Vladimir Granat Rossiya chempionatining beshinchi turida "Dinamo" va Moskva shahrining CSKA jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Dinamo" hali o‘z o‘yin uslubini va eng yaxshi tarkibini izlamoqda, jamoada jarohatlar sababli kadr muammolari mavjud. CSKA jamoasida esa murabbiyning ta’siri aniq sezilmoqda.
Shu sababli ekspert "armeyets"larni asosiy favorit deb hisoblaydi. Bugun, 17 avgust kuni, poytaxtdagi "VTB Arena" stadionida "Dinamo" va CSKA o‘rtasida derbi o‘yini bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Joriy mavsumda "Dinamo" Rossiya chempionati turnir jadvalida o‘nchi o‘rinda turibdi, CSKA esa beshinchi pog‘onada joylashgan.
Ushbu o‘yin muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilyapti va jamoalar o‘z o‘yinlarini yaxshilashga intilmoqda.

Гранат назвал ЦСКА фаворитом в дерби
Бывший футболист ташкентского «Динамо» и нынешний футбольный эксперт Владимир Гранат высказал своё мнение о матче пятого тура чемпионата России между «Динамо» и московским ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Динамо» ещё ищет свой стиль игры и лучший состав, в команде есть кадровые проблемы из-за травм. В ЦСКА же заметно влияние тренера.
Поэтому эксперт считает «армейцев» основным фаворитом. Сегодня, 17 августа, на столичном стадионе «ВТБ Арена» состоится дерби между «Динамо» и ЦСКА.
Матч начнётся в 18:00 по московскому времени. В текущем сезоне «Динамо» занимает десятое место в турнирной таблице чемпионата России, а ЦСКА — пятое.