Orlov: Spartak Jedson Fernandesni to‘g‘ri tanladi
Futbol sharhlovchisi Gennadiy Orlov poytaxtning Spartak jamoasining yangi a’zosi, portugal futbolchisi Jedson Fernandesning Sankt-Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi kechgan o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yarim himoyachi o‘yinda gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Orlovning so‘zlariga ko‘ra, Spartak transferda to‘g‘ri tanlov qilgan.
Jedson jamoaga darhol moslashib, texnik jihatdan ham yuqori darajada o‘ynaydi. U nafaqat hujumda, balki himoyada ham faol ishtirok etadi.
Bu haqida Sport-Express nashri xabar berdi. Eslatib o‘tamiz, o‘yin 16 avgust kuni Lukoil Arena stadionida bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Qizil-oq jamoa o‘yinning so‘nggi daqiqalarida g‘alabani qo‘lga kiritishi mumkin edi, ammo argentinalik futbolchi Eske’l Barko penalti zarbasini amalga oshira olmadi.

Орлов: Спартак правильно выбрал Джедсона Фернандеша
Футбольный комментатор Геннадий Орлов высоко оценил игру нового игрока столичного Спартака, португальского футболиста Жедсона Фернандеша, в матче против санкт-петербургского Зенита. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник сумел забить гол в матче. По словам Орлова, Спартак сделал правильный выбор при трансфере.
Жедсон сразу адаптировался в команде и играет на высоком техническом уровне. Он активно участвует не только в атаке, но и в обороне.
Об этом сообщает издание Sport-Express. Напомним, матч состоялся 16 августа на стадионе ЛУКОЙЛ Арена.
Встреча завершилась вничью со счетом 2:2. Красно-белая команда могла одержать победу в последние минуты игры, но аргентинский футболист Эскель Барко не реализовал пенальти.