Brentford klubi o‘z tarixidagi eng yirik transferni amalga oshirdi va Bournemouth jamoasidan Dango Uattarani o‘z safiga qo‘shdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda BBC xabar berdi. Afrikaning Burkina Faso terma jamoasi forvardi bo‘lgan 23 yoshli Uattara jamoaga 42,8 million yevroga tushdi.
Brentford uni Brian Mbeumoning o‘rnini bosuvchi sifatida ko‘rmoqda. Yangi futbolchi bilan tuzilgan shartnoma besh yilga mo‘ljallangan.
Brentford bosh murabbiyi Kit Endryus Dango Uattarani qo‘lga kiritganliklaridan juda mamnun ekanligini ta’kidladi va uning jamoaga qo‘shilishi kutilmagan sovg‘a bo‘lganini bildirdi. O‘tgan mavsumda Uattara klub darajasida 37 o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urgan va 4 ta golga uzatma bergan.
Uattaraning jamoaga qo‘shilishi Brentford hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishi kutilmoqda. Bu transfer klublar o‘rtasidagi raqobatni oshiradi va Brentfordning kelgusi mavsumdagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

В Брентфорде осуществлен самый дорогой трансфер в истории клуба
Клуб Брентфорд совершил самый крупный трансфер в своей истории и подписал Данго Уаттару из команды Борнмута. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает BBC. 23-летний Уаттара, форвард сборной Африки из Буркина-Фасо, обошёлся клубу в 42,8 миллиона евро.
Брентфорд рассматривает его как замену Брайану Мбеумо. Контракт с новым игроком рассчитан на пять лет.
Главный тренер Брентфорда Кит Эндрюс отметил, что очень доволен приобретением Данго Уаттары и назвал его присоединение к команде неожиданным подарком. В прошлом сезоне Уаттара провёл 37 матчей на клубном уровне, забил 9 голов и отдал 4 результативные передачи.
Присоединение Уаттары к команде ожидается для усиления атакующей линии Брентфорда. Этот трансфер повысит конкуренцию между клубами и положительно скажется на результатах Брентфорда в следующем сезоне.