Semak Glushenkov haqidagi gap-so‘zlarga javob berdi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak OAV vakillari bilan suhbatda jamoa yarimhimoyachisi Maksim Glushenkov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida jamoada kelib chiqqan ziddiyatlar haqidagi gap-so‘zlarga aniqlik kiritdi. Semakning ta’kidlashicha, agar aniq ismlar ko‘rsatilmasa, bunday gaplar asossiz hisoblanadi va ular haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi.
OAVda Glushenkov murabbiy bilan kelishmovchilik sabab joriy yozda jamoani tark etishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Hozirgi mavsumda Maksim "Zenit" sharafini besh o‘yinda himoya qilgan, ammo gol urish yoki assist qayd etmagan.
Murabbiyning fikricha, jamoada tartib va birlik muhim bo‘lib, har qanday shubhali ma’lumotlarga ishonmaslik kerak. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar hali ham barqaror va kelajakda hamkorlik davom etadi.

Семак ответил на слухи о Глушенкове
Главный тренер петербургского "Зенита" Сергей Семак в разговоре с представителями СМИ высказался о полузащитнике команды Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он уточнил слухи о конфликтах, возникших в команде. По словам Семака, если не указываются конкретные имена, такие разговоры считаются необоснованными и не соответствуют действительности.
В СМИ распространялись сообщения о том, что Глушенков может покинуть команду этим летом из-за разногласий с тренером. В текущем сезоне Максим провёл за "Зенит" пять матчей, однако не забил ни одного гола и не сделал ни одной результативной передачи.
По мнению тренера, в команде важны порядок и единство, и не стоит доверять сомнительной информации. Отношения между командой и футболистом остаются стабильными, и сотрудничество продолжится в будущем.