Mashhur sport sharhlovchisi Gennadiy Orlov jurnalistlar bilan suhbatda Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasiga qarshi o‘yinda yarim himoyachi Esekyel Barkoning 11 metrlik jarima zarbasini amalga oshira olmagani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Orlovning so‘zlariga ko‘ra, agar Barko gol urganida, jamoa uch ochko qo‘lga kiritgan bo‘lar edi va murabbiy, rahbariyat hamda muxlislarning kayfiyati butunlay boshqacha bo‘lardi. Ammo hakamlar qarorini to‘g‘ri deb topishdi va gol bekor qilindi, chunki to‘pga ikki marta tegildi.
“Spartak” va “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi o‘yin Moskva shahridagi “Lukoyl Arena” stadionida bo‘lib o‘tdi. Uchrashuv 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi.
Ushbu natijadan so‘ng Dejan Stankovich boshchiligidagi “Spartak” jamoasi besh ochko bilan Premyer-liga turnir jadvalida 12-o‘rinni egallab turibdi.

Орлов: Барко не забил, но Спартак не проиграл
Известный спортивный комментатор Геннадий Орлов в беседе с журналистами высказался о том, что полузащитник Эсекьель Барко не смог реализовать пенальти в матче против санкт-петербургского «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Орлова, если бы Барко забил гол, команда получила бы три очка, и настроение тренера, руководства и болельщиков было бы совершенно иным. Однако судьи приняли правильное решение, и гол был отменён, так как мяч коснулся игрока дважды.
Матч между командами «Спартак» и «Зенит» прошёл на стадионе «Лукойл Арена» в Москве. Встреча завершилась вничью со счётом 2:2.
После этого результата команда «Спартак» под руководством Деяна Станковича занимает 12-е место в турнирной таблице Премьер-лиги с пятью очками.