Orlov: Barkoning penaltisi maydon sabab o‘tmagan
Futbol sharhlovchisi Gennadiy Orlov Premyer-liganing beshinchi turida Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda “Spartak” yarim himoyachisi Eskel Barko tomonidan bajarilgan 11 metrlik jarima zarbasidagi ikki marta to‘pga tegish holatini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Orlovning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” jamoasi o‘zining xatosi bilan yuzma-yuz qoldi. Stadion maydonining loyqa va nam bo‘lishi Barko uchun noqulay vaziyat yaratgan va bu jamoaga zarar yetkazgan.
U maydon ishchilari faoliyatiga savollar qoldirdi, chunki maydon sharoiti futbolchilarning o‘yiniga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. O‘yinda “Spartak” va “Zenit” jamoalari “Lukoyl Arena” stadionida 2:2 hisobida durang natijasini qayd etdilar.
Ushbu natijadan so‘ng, Dejan Stankovich boshchiligidagi “Spartak” jamoasi 5 ochko bilan Rossiya chempionati turnir jadvalida 12-o‘rinda turibdi. Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi holatini ko‘rsatib, maydon sharoitining ahamiyatini yana bir bor tasdiqladi.

Орлов: Пенальти Баркона не было из-за нарушения в штрафной
Футбольный комментатор Геннадий Орлов прокомментировал два касания мяча полузащитником «Спартака» Эскелем Барко при выполнении пенальти в матче пятого тура Премьер-лиги против петербургского «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Орлова, команда «Спартак» сама оказалась в сложной ситуации из-за своей ошибки. Грязное и влажное состояние поля создало неудобства для Барко и нанесло ущерб команде.
Он выразил вопросы к работе обслуживающего персонала поля, так как условия поля негативно повлияли на игру футболистов. В матче команды «Спартак» и «Зенит» на стадионе «Лукойл Арена» была зафиксирована ничья со счетом 2:2.
После этого результата команда «Спартак» под руководством Деяна Станковича занимает 12-е место в турнирной таблице чемпионата России с 5 очками. Эта игра показала текущее состояние команды в сезоне и еще раз подтвердила важность состояния поля.