Gvardiola Edersonning kelajagi haqida gapirdi
«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola «Vulverxempton»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin (4:0 hisobida g‘alaba) darvozabon Edersonning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi shanba kuni bo‘lib o‘tgan o‘yinga «shaharliklar» tarkibida kiritilmagan edi. Gvardiola jurnalistlarga bergan intervyusida yangi ma’lumot yo‘qligini aytdi.
U kecha Edersonning gastroenterit kasalligiga chalinganini bilganini ta’kidladi. Shundan keyin u sport direktori bilan aloqaga chiqmagan.
Murabbiy futbolchi klubi roziligi bilan ketmoqchi bo‘lsa, bu qarorni hurmat qilish kerakligini bildirdi. Shuningdek, kelishuvning yakuniy shakli va qarorini klub belgilashini ta’kidladi.
U yaqin ikki hafta ichida nima bo‘lishini bilmasligini ham qo‘shimcha qildi. Angliya chempionatining ikkinchi turida «Manchester Siti» «Tottenxem»ni qabul qiladi.

Гвардиола рассказал о будущем Эдерсона
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола после матча против «Вулверхэмптона» (победа со счётом 4:0) высказался о будущем вратаря Эдерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист в субботнем матче не был включён в состав «горожан». В интервью журналистам Гвардиола заявил, что новой информации нет.
Он подчеркнул, что узнал о гастроэнтерите Эдерсона только вчера. После этого он не связывался со спортивным директором.
Тренер отметил, что если игрок захочет уйти с согласия клуба, это решение нужно уважать. Также он подчеркнул, что окончательную форму и решение по контракту определяет клуб.
Он добавил, что не знает, что произойдёт в ближайшие две недели. Во втором туре чемпионата Англии «Манчестер Сити» примет «Тоттенхэм».