Ledyahov: Spartak Zenitga qarshi eng yaxshi o‘yinini ko‘rsatdi
O‘tgan mavsumning taniqli futbolchisi Igor Ledyahov Rossiya Premyer-ligasida bo‘lib o‘tgan «Spartak» va «Zenit» o‘rtasidagi o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv «Lukoyl Arena» stadionida bo‘lib o‘tdi va 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Ledyahovning fikricha, «Spartak» jamoasi ko‘rsatgan futbol darajasi e’tiborga loyiq bo‘lib, bu mavsumdagi eng yaxshi o‘yini bo‘lgan.
Afsuski, jamoa g‘alabaga erisha olmadi. U penaltini bajarishda xato qilgan Barko haqida gapirdi va g‘alaba uchun barcha imkoniyatlar mavjudligini ta’kidladi, ayniqsa «Zenit» jamoasi kamchilikda o‘ynagan paytda.
Hozirda «Spartak» Rossiya chempionatining turnir jadvalida 12-o‘rinda turibdi. Jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovich boshchiligida beshta o‘yinda atigi besh ochko to‘plagan.
Keyingi turda «Spartak» safarda «Rubin» jamoasi bilan bellashadi. Uchrashuv 23 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yin «Spartak» uchun muhim sinov bo‘lib, jamoa mavsumdagi o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda.

Ledyahov: Spartak показал лучшую игру против Зенита
Известный футболист прошлого сезона Игорь Ледяхов прокомментировал матч между «Спартаком» и «Зенитом» в Российской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла на стадионе «Лукойл Арена» и завершилась вничью со счётом 2:2. По мнению Ледяхова, уровень футбола, который показала команда «Спартак», заслуживает внимания и стал лучшим в этом сезоне.
К сожалению, команда не смогла одержать победу. Он рассказал о Барко, который ошибся при выполнении пенальти, и подчеркнул, что у команды были все шансы на победу, особенно когда «Зенит» играл в меньшинстве.
В настоящее время «Спартак» занимает 12-е место в турнирной таблице чемпионата России. Под руководством главного тренера Деяна Станковича команда набрала всего пять очков в пяти матчах.
В следующем туре «Спартак» сыграет в гостях с командой «Рубин». Матч состоится в субботу, 23 августа.