Manchester Yunayted Adam Uorton transferini ko‘rib chiqmoqda
«Manchester Yunayted» jamoasi «Kristal Pэlas» klubining asosiy yarim himoyachisi Adam Uorton uchun taklif kiritishni ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda talkSPORT manbasi xabar berdi. Manbaga ko‘ra, «Manchester Yunayted» avval «Brayton» jamoasidan Karlos Balebuni o‘z safiga qo‘shishni rejalashtirgan, ammo «Brayton» uni sotmasligini bildirdi.
Shuning uchun bosh murabbiy Ruben Amorim boshqa variantlarni ko‘rib chiqishga majbur bo‘ldi. O‘tgan mavsumda Adam Uorton klub darajasida 27 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U 3 marta ogohlantirilgan va 2 ta samarali uzatma amalga oshirgan. Biroq, ba’zi o‘yinlarni jarohat tufayli o‘tkazib yubordi.
21 yoshli futbolchining bozor qiymati taxminan 45 million yevroga teng. U Angliya milliy terma jamoasida bitta o‘yin o‘tkazgan tajribaga ega.

Манчестер Юнайтед рассматривает трансфер Адама Уортона
Команда «Манчестер Юнайтед» рассматривает возможность предложения по основному полузащитнику клуба «Кристал Пэлас» Адаму Уортону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил источник talkSPORT. По данным источника, «Манчестер Юнайтед» изначально планировал подписать Карлоса Балебу из «Брайтона», но «Брайтон» заявил, что не намерен его продавать.
Поэтому главный тренер Рубен Аморим был вынужден рассмотреть другие варианты. В прошлом сезоне Адам Уортон сыграл за клуб 27 матчей.
Он получил 3 предупреждения и сделал 2 результативные передачи. Однако из-за травмы пропустил некоторые игры.
Рыночная стоимость 21-летнего футболиста составляет примерно 45 миллионов евро. Он имеет опыт одной игры за национальную сборную Англии.