Cherchesov Qodirov haqida samimiy fikr bildirdi
Grozniyning «Ahmat» jamoasi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov Checheniston Respublikasi rahbari Ramzan Qodirov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ramzan Qodirov kecha Rossiya chempionatining beshinchi turida Samara shahrining «Krylya Sovetov» jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tgan o‘yinni tomosha qildi. Bosh murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, u Grozniyda ishlagan paytida Ramzan Qodirov bilan ko‘p marta futbol o‘ynagan.
Ramzan Ahmatovich futbolni juda yaxshi ko‘radi va o‘zi ham yaxshi o‘ynaydi. Jamoa rahbari sifatida ularni quvontirishga harakat qilishlarini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, «Ahmat» va «Krylya Sovetov» o‘rtasidagi o‘yin Grozniy stadionida bo‘lib o‘tdi va mezbonlar jamoasi 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. Shu bilan birga, «Ahmat» Premyer-ligada ketma-ket ikkinchi marta g‘alaba qozonib, musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘ringa ko‘tarildi.

Черчесов искренне высказался о Кодирове
Главный тренер грозненского «Ахмата» Станислав Черчесов высказался о главе Чеченской Республики Рамзане Кадырове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вчера Рамзан Кадыров наблюдал за матчем пятого тура чемпионата России против самарских «Крыльев Советов». По словам главного тренера, он много раз играл в футбол с Рамзаном Кадыровым, когда работал в Грозном.
Рамзан Ахматович очень любит футбол и сам хорошо играет. В качестве руководителя команды он подчеркнул, что старается радовать их.
Напомним, что матч между «Ахматом» и «Крыльями Советов» прошёл на грозненском стадионе, и хозяева одержали победу со счётом 3:1. При этом «Ахмат» во второй раз подряд выиграл в Премьер-лиге и поднялся на девятое место в турнирной таблице.