Granat: Spartak Stankovichni ishdan bo‘shatmasin
Sobiq futbolchi Vladimir Granatning fikricha, "Spartak" jamoasi yaqinda bosh murabbiy Deyan Stankovichni ishdan bo‘shatmasligi kerak. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozir murabbiyni almashtirish jamoa uchun foydali bo‘lmaydi. O‘tgan shanba kuni poytaxt klubi "Zenit" bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi.
Granatning so‘zlariga ko‘ra, ushbu o‘yin "Spartak" uchun ijobiy o‘zgarishlarga turtki bo‘lishi mumkin. Hozircha vaziyatni baholash qiyin, ammo murabbiyni almashtirmaslik zarur.
Serb mutaxassis o‘tgan yozdan buyon "Spartak" bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritmoqda. O‘tgan mavsumda jamoa Rossiya Premer-ligasida to‘rtinchi o‘rinni egallagan.
Hozirgi mavsumda esa "qizil-oqilar" 12-o‘rinda bo‘lib, besh ochko to‘plagan. Shunday qilib, jamoaning hozirgi holatida murabbiyni o‘zgartirish maqsadga muvofiq emas.
Jamoa oldida hali ko‘plab imkoniyatlar mavjud va vaqt o‘tishi bilan natijalar yaxshilanishi kutilmoqda.

Гранат: Спартак не должен увольнять Станковича
По мнению бывшего футболиста Владимира Граната, команда "Спартак" в ближайшее время не должна увольнять главного тренера Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сейчас замена тренера не будет полезна для команды. В прошлую субботу столичный клуб сыграл вничью с "Зенитом" со счётом 2:2.
По словам Граната, эта игра может стать толчком к положительным изменениям для "Спартака". Пока сложно оценить ситуацию, но менять тренера не следует.
Сербский специалист работает главным тренером "Спартака" с прошлого лета. В прошлом сезоне команда заняла четвёртое место в Российской Премьер-лиге.
В текущем сезоне "красно-белые" занимают 12-е место, набрав пять очков. Таким образом, в нынешнем положении команды смена тренера нецелесообразна.