Noyer Voltemadeni Voltemessi deb atadi
Bavariya jamoasining darvozaboni Manuel Noyer Stuttgart klubi hujumchisi Nik Voltemade haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Myunxenliklar 23 yoshli futbolchini sotib olishga harakat qilmoqda, ammo muzokaralar murakkab kechmoqda. Noyerning so‘zlariga ko‘ra, Voltemade juda yaxshi o‘yinchi bo‘lib, uni Voltemessi deb atashadi.
U to‘p bilan yaxshi ishlaydi va o‘yin uslubi oldindan aytib bo‘lmas darajada kutilmagan. Shuningdek, so‘nggi haftada Bavariya va Stuttgart Germaniya Superkubogi doirasida uchrashdi.
Myunxen jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozonib, sovrinni qo‘lga kiritdi. Transfermarkt portali mutaxassislari Nik Voltemadeni 30 million yevroga baholamoqda.
Biroq Stuttgart klubi futbolchining narxini ancha yuqori darajada belgilamoqchi. Hozirgi paytda tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va kelishuvga erishish uchun qo‘shimcha vaqt talab qilinadi.

Нойер назвал Вольтемадени Вольтемесси
Вратарь команды Бавария Мануэль Нойер высказался о нападающем клуба Штутгарт Нике Вольтемаде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мюнхенцы пытаются приобрести 23-летнего футболиста, однако переговоры проходят сложно. По словам Нойера, Вольтемаде — очень хороший игрок, которого называют Вольтемесси.
Он хорошо работает с мячом, а его стиль игры настолько непредсказуем, что заранее его нельзя описать. Также на прошлой неделе Бавария и Штутгарт встретились в рамках Суперкубка Германии.
Команда из Мюнхена одержала победу со счётом 2:1 и завоевала трофей. Эксперты портала Transfermarkt оценивают Ника Вольтемаде в 30 миллионов евро.
Однако клуб Штутгарт хочет установить значительно более высокую цену на футболиста. В настоящее время переговоры между сторонами продолжаются, и для достижения соглашения потребуется дополнительное время.