Slishkovich: Fahd bugun jamoaga o‘zini ko‘rsatadi
«Orenburg» jamoasi bosh murabbiyi Vladimir Slishkovich «Match TV»ga «Akron» bilan o‘yindan oldin intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa bu haftada mavsumdagi birinchi g‘alabasini qo‘lga kiritdi, garchi u Kubok doirasida bo‘lgan bo‘lsa ham. Bu g‘alaba psixologik jihatdan juda muhim bo‘ldi va jamoani yanada ishonchli qildi.
Slishkovich ta’kidlashicha, ayniqsa, «Ahmat»ga qarshi o‘yinining ikkinchi yarmida ko‘rsatgan o‘yinlari mamnuniyat bag‘ishladi. Endi esa butun o‘yin davomida shunday darajada o‘ynash zarur.
O‘tgan mavsumda «Orenburg» «Akron»ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi. Ammo murabbiyning aytishicha, hozirgi jamoa butunlay boshqacha va yozda ko‘plab o‘zgarishlar yuz berdi.
Jamoada ko‘plab yangi o‘yinchilar paydo bo‘ldi va ular hali ham o‘z o‘yin uslubini topishga harakat qilmoqda. Bosh murabbiy bu yo‘ldan borish to‘g‘ri ekanligiga ishonadi.
Yangi futbolchi Mufi Fahd bugun debyut qilmoqda. U o‘z pozitsiyasida o‘ynaydi.
Murabbiy uning qaysi pozitsiyada o‘ynashini o‘zi hal qilishini va hech qachon o‘yinchidan bu haqda so‘ramasligini aytdi. Mufi Fahd katta tajribaga ega bo‘lib, tezda moslashadi.

Slishkovich: Фахд сегодня проявит себя в команде
Главный тренер команды «Оренбург» Владимир Слишкович дал интервью «Матч ТВ» перед игрой с «Акроном». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда на этой неделе одержала первую победу в сезоне, хотя и в рамках Кубка. Эта победа была очень важна с психологической точки зрения и придала команде больше уверенности.
Слишкович отметил, что особенно порадовала игра во второй половине матча против «Ахмата». Теперь необходимо играть на таком уровне весь матч.
В прошлом сезоне «Оренбург» проиграл «Акрону» со счётом 0:1. Однако, по словам тренера, нынешняя команда совершенно другая, и летом произошло много изменений.
В команде появилось много новых игроков, которые всё ещё пытаются найти свой стиль игры. Главный тренер уверен, что выбранный путь правильный.
Новый футболист Муфи Фахд сегодня дебютирует. Он сыграет на своей позиции.
Тренер сказал, что сам решает, на какой позиции будет играть игрок, и никогда не спрашивает об этом у футболиста. Муфи Фахд обладает большим опытом и быстро адаптируется.