Milonov Sobolevning o‘yini va muxlislarni tanqid qildi
Rossiya Davlat Dumasi deputati Vitaliy Milonov «Zenit» jamoasining hujumchisi Aleksandr Sobolev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni kechqurun Sobolev Rossiya Premer-ligasining «Spartak»ga qarshi o‘yinida gol urdi. O‘yin 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi.
Milonovning so‘zlariga ko‘ra, Sobolev haqiqiy rus sportchisi bo‘lib, yaxshi o‘ynaydi va bosim ostida ham o‘zini yo‘qotmaydi. U shuningdek, Sobolevga qarshi shovqin ko‘tarayotganlarni tanqid qildi, ular o‘zlari yugurishni yoki gol urishni bilmaydi, faqat baqirishadi.
Deputat ta’kidlashicha, milliy futbolchilar har qanday vaziyatda jamoadan ajralmaydi. Shuni eslatib o‘tish lozimki, «Spartak»ga qarshi o‘yindan so‘ng Sobolev Moskva klubining muxlislari tomonidan tanqidga uchradi.
Futbolchiga haqoratlar aytildi va unga pul chiqarib ko‘rsatildi. Aleksandr Sobolev o‘tgan yozda «Spartak»dan «Zenit»ga o‘tgan.

Милонов раскритиковал игру Соболева и болельщиков
Депутат Государственной Думы России Виталий Милонов высказался о нападающем команды «Зенит» Александре Соболеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу вечером Соболев забил гол в матче Российской Премьер-лиги против «Спартака». Игра завершилась вничью со счётом 2:2.
По словам Милонова, Соболев — настоящий русский спортсмен, который хорошо играет и не теряется под давлением. Он также раскритиковал тех, кто шумит против Соболева, отметив, что они сами не умеют ни бегать, ни забивать голы, а только кричат.
Депутат подчеркнул, что национальные футболисты при любых обстоятельствах не отрываются от команды. Следует отметить, что после матча с «Спартаком» Соболев подвергся критике со стороны болельщиков московского клуба.
В адрес футболиста звучали оскорбления, и ему показывали деньги. Александр Соболев прошлым летом перешёл из «Спартака» в «Зенит».