Niderlandiya chempionatining ikkinchi turi doirasida o‘yinlar davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Ayaks» jamoasi mehmon safarda «Gau Ekhed Iglz» bilan bahs olib bormoqda. Uchrashuvning uchinchi daqiqasida mezbonlar hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu golni Davi Klasssen kiritdi, u o‘yinning ikkinchi daqiqasi va 33 soniyasida to‘pni darvozaga yo‘lladi. Ma’lum bo‘lishicha, bu Amsterdam klubining Niderlandiya chempionatida 2019 yil oktabrdan beri kiritgan eng tezkor goli hisoblanadi.
O‘sha paytda «Ayaks» futbolchilari Rotterdamdagi «Feyenoord»ga qarshi o‘yinda birinchi daqiqaning 59-soniyasida gol urishgan edi. Shuni ta’kidlash lozimki, «Ayaks» Niderlandiyaning eng ko‘p chempionlik unvoniga ega bo‘lgan jamoasi hisoblanadi.
Ular milliy chempionatda kamida 36 marotaba g‘olib bo‘lgan. Biroq so‘nggi marta bu yutuqqa 2022 yilda erishilgan.

Аякс забил самый быстрый гол с 2019 года
Команда «Аякс» проводит гостевой матч против «Гау Экхед Иглз». На третьей минуте встречи хозяева сумели открыть счёт.
Этот гол забил Дэви Классен, который отправил мяч в ворота на 2-й минуте и 33-й секунде игры. Как стало известно, это самый быстрый гол амстердамского клуба в чемпионате Нидерландов с октября 2019 года.
Тогда игроки «Аякса» забили гол на 59-й секунде первого тайма в матче против «Фейеноорда» в Роттердаме. Следует отметить, что «Аякс» является командой с наибольшим количеством чемпионских титулов в Нидерландах.
Они выигрывали национальный чемпионат как минимум 36 раз. Однако последний раз этот успех был достигнут в 2022 году.