O‘tgan qishdan boshlab Aljir himoyachisi Ismoil Bennaser «Milan» klubini tark etishi mumkinligi haqida mish-mishlar tarqalgandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozir esa bu gaplar yana jonlandi. Endi uni Fransiyaning Provan mintaqasidagi «Marsel» klubiga o‘tishi kutilmoqda.
Ushbu klubni italiyalik mutaxassis Roberto de Dzerbi boshqaradi. Pianetamilan.it sayti ma’lumotiga ko‘ra, hozirgi vaqtda bu transfer ijaraga olish shaklida amalga oshirilishi rejalashtirilmoqda.
Shuningdek, kelishuvda futbolchini keyinchalik sotib olish huquqi ham mavjud bo‘ladi. De Dzerbi yangi mavsumda Lig 1 da muvaffaqiyatsiz start olganidan so‘ng jamoani kuchaytirishga shoshilmoqda.
«Marsel» birinchi turda «Ren»ga mag‘lub bo‘ldi, garchi o‘yin davomida ko‘p vaqt raqibga nisbatan ko‘p o‘yinchi bilan o‘ynagan bo‘lsa ham. Shu sababli, jamoa tarkibini mustahkamlash maqsadida Bennaserni ijaraga olish imkoniyati ko‘rib chiqilmoqda.

Беннасер может покинуть клуб Милан
С прошлого зимнего трансферного окна ходили слухи о том, что защитник сборной Алжира Исмаил Беннасер может покинуть клуб «Милан». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Сейчас эти разговоры вновь активизировались. Ожидается, что он перейдет в клуб «Марсель» из региона Прованс во Франции.
Этим клубом руководит итальянский специалист Роберто де Дзерби. По информации сайта Pianetamilan.it, в настоящее время планируется, что этот трансфер будет оформлен в виде аренды.
Кроме того, в соглашении будет предусмотрено право последующего выкупа футболиста. После неудачного старта в новом сезоне Лиги 1 де Дзерби спешит усилить команду.
«Марсель» проиграл в первом туре «Рену», несмотря на то, что большую часть матча играл числом больше соперника. Поэтому рассматривается возможность аренды Беннасера для укрепления состава команды.