Dzyuba penalti belgilanmagani haqida fikr bildirdi
Zaur Tedeev boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida «Orenburg»ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi, garchi birinchi bo‘lib gol urishga muvaffaq bo‘lgan edi. O‘yindan so‘ng, Tolyatti jamoasining hujumchisi Artyom Dzyuba o‘yin oxirida penalti belgilanishi kerakligi haqida so‘ralganda, u sudyaning qarorini bilmasligini aytdi.
«Bilmayman, sudyaga yaxshiroq ko‘rinadi», deb javob berdi Dzyuba «Match TV» saytiga bergan intervyusida. Hozirda «Akron» Rossiya chempionati turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda turibdi.
Tedeev jamoasi beshta o‘yinda oltita ochko to‘pladi, ulardan biri g‘alaba, uchta durang va bitta mag‘lubiyat hisoblanadi. Keyingi turda Premyer-liga doirasida «Akron» mehmondagi o‘yinda CSKA jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi muhim bahslaridan biri sifatida e’tiborga loyiqdir. Jamoa muxlislari va mutaxassislar bu o‘yinda yaxshi natija kutmoqda.

Дзюба высказался о том, что пенальти не было
Команда под руководством Заура Тедева на своём поле проиграла «Оренбургу» со счётом 1:2, хотя первой сумела забить гол. После матча нападающего тольяттинской команды Артёма Дзюбу спросили, должен ли был быть назначен пенальти в конце игры, на что он ответил, что не знает решения судьи.
«Не знаю, судье виднее», — ответил Дзюба в интервью сайту «Матч ТВ». В настоящее время «Акрон» занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата России.
Команда Тедева набрала шесть очков в пяти матчах, из которых одна победа, три ничьи и одно поражение. В следующем туре в рамках Премьер-лиги «Акрон» сыграет в гостях с ЦСКА.
Этот матч считается одним из важных в сезоне для команды. Болельщики и специалисты ожидают хорошего результата в этой игре.