Nepomnyashchiy: Spartak chempionatda ortda qolmaydi
Rossiyalik murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy kechagi “Spartak” va “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinning natijasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Nepomnyashchiyning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” tarkibi va salohiyati bo‘yicha mamlakat chempionatidagi boshqa jamoalardan ortda qolmaydi.
Jamoaning atrofidagi muammolar esa hozircha to‘liq hal qilinmayapti. “Spartak” “Zenit”ga qarshi o‘yinda o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish etdi va o‘zidan yuqori darajaga chiqishga harakat qilmadi.
Mutaxassis shuningdek, “qizil-oq” jamoasining ruhiy va psixologik holatini yaxshilash zarurligini ta’kidladi. Hozirda “Spartak” Rossiya chempionatining dastlabki besh turida beshta ochko to‘plab, turnir jadvalida 13-o‘rinda bormoqda.

Непомнящий: Спартак не отстанет в чемпионате
Российский тренер Валерий Непомнящий высказался о результате вчерашнего матча между командами «Спартак» и «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью со счётом 2:2. По словам Непомнящего, состав и потенциал «Спартака» не уступают другим командам в чемпионате страны.
Проблемы вокруг команды пока не решаются полностью. В матче против «Зенита» «Спартак» полностью продемонстрировал свои возможности и не пытался выйти на более высокий уровень.
Специалист также подчеркнул необходимость улучшения морального и психологического состояния «красно-белых». В настоящее время «Спартак» набрал пять очков в первых пяти турах чемпионата России и занимает 13-е место в турнирной таблице.