Sobolev «Spartak»ga qarshi eng yaxshi futbolchi bo‘ldi
O‘tgan shanba kuni «Zenit» hujumchisi Aleksandr Sobolev «Spartak» darvozasiga gol urib, sobiq jamoasiga qarshi o‘yinda Sankt-Peterburg jamoasiga durang natijasini taqdim etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:2 hisobida yakunlandi. Ushbu muvaffaqiyat haqida taniqli sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy o‘z fikrlarini bildirdi.
Mostovoyning aytishicha, «sobiq futbolchilar qoidasi» o‘z ishini qildi. Kamchilikda bo‘lishiga qaramay, Sobolev maydonga tushib, hisobni tenglashtirishga muvaffaq bo‘ldi.
U «Spartak»ga qarshi o‘yinda jamoaning eng yaxshi futbolchilaridan biri bo‘lgan. Sobolev jamoani mag‘lubiyatdan qutqargan deya baholandi.
Ekspertning fikriga ko‘ra, Sobolev «Spartak» muxlislari tanqidlariga e’tibor bermasligi lozim. Ushbu gol hujumchi uchun joriy mavsumdagi ikkinchi to‘p bo‘ldi.
Shuningdek, Sobolev hisobida bitta golli uzatma ham mavjud. Shunday qilib, Sobolev o‘zining sobiq jamoasiga qarshi o‘yinda muhim natija qayd etdi va jamoasining ochkolarini saqlab qoldi.

Соболев стал лучшим футболистом в матче против «Спартака»
В прошлую субботу нападающий «Зенита» Александр Соболев забил гол в ворота «Спартака» и обеспечил команде Санкт-Петербурга ничейный результат в матче против своей бывшей команды. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 2:2. Известный бывший футболист Александр Мостовой поделился своим мнением об этом успехе.
По словам Мостового, «правило бывших игроков» сработало. Несмотря на недостатки, Соболев вышел на поле и сумел сравнять счёт.
Он был одним из лучших игроков команды в матче против «Спартака». Соболев был оценён как игрок, спасший команду от поражения.
По мнению эксперта, Соболеву не стоит обращать внимание на критику болельщиков «Спартака». Этот гол стал для нападающего вторым в текущем сезоне.
Кроме того, у Соболева есть одна голевая передача. Таким образом, Соболев добился важного результата в матче против своей бывшей команды и сохранил очки для своей команды.