Yaqinda shved futbolchisi klub rahbariyatining ruxsatisiz jamoani tark etib, norozilik namoyish qilgan edi. Isakning fikricha, «to‘rlar» uning «Liverpul»ga o‘tishini cho‘zmoqda.
Runi ta’kidlashicha, futbolchi mashg‘ulotlarga kelmay, jamoa bilan ishlashdan bosh tortgani sababli qaytishi qiyin bo‘ladi. U noto‘g‘ri yo‘l tutmoqda va balki unga noto‘g‘ri maslahatlar berilmoqda.
Shu bilan birga, «Liverpul» ham bunday futbolchini jamoasida ushlab turish kerakmi, degan savolni o‘ylab ko‘rishi lozim. O‘tgan mavsumda Isak «Nyukasl»ning eng yaxshi to‘purariga aylangan bo‘lib, 42 o‘yinda 27 ta gol urdi va 6 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Bu natijalar uning jamoa uchun qanchalik muhimligini ko‘rsatadi. Shuningdek, futbolchining jamoa bilan munosabatlari va kelajagi haqida jiddiy fikr yuritilishi zarur.

Руни раскритиковал уход Исака из команды
Бывший футболист сборной Англии Уэйн Руни высказался по поводу ситуации вокруг нападающего «Ньюкасла» Александра Исака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно шведский футболист покинул команду без разрешения руководства клуба, выразив таким образом протест. По мнению Исака, «сороки» затягивают его переход в «Ливерпуль».
Руни отметил, что футболисту будет трудно вернуться, так как он не посещает тренировки и отказывается работать с командой. Он идет неправильным путем, и, возможно, ему дают неправильные советы.
В то же время «Ливерпуль» должен задуматься, стоит ли удерживать такого футболиста в своей команде. В прошлом сезоне Исак стал лучшим бомбардиром «Ньюкасла», забив 27 голов и сделав 6 результативных передач в 42 матчах.
Эти результаты показывают, насколько он важен для команды. Также необходимо серьезно обдумать отношения футболиста с командой и его будущее.