Hyolunn Manchester Yunaytedning birinchi o‘yini tarkibida yo‘q
Manchester Yunayted juma kuni Angliya Premer Ligasi birinchi tur doirasida Arsenalni qabul qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning hujumchisi Rasmus Hyolunn ushbu o‘yinga tarkibga kiritilmagan. Oldinroq matbuotda Hyolunn o‘yin amaliyotini olishda qiyinchiliklarga duch kelishi aytilgan edi, chunki u bosh murabbiy Ruben Amorimaning qo‘l ostidagi boshqa hujumchilar bilan raqobatda ortda qolmoqda.
Daniyalik futbolchi yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin klubni tark etishi mumkin. Manchester Yunayted va Arsenal o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.
Old Trafford stadionida bo‘lib o‘tadigan o‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin. Ushbu uchrashuv muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda, chunki har ikki jamoa ham mavsumni muvaffaqiyatli boshlashni maqsad qilgan.

Хёлунн не входит в состав на первый матч Манчестер Юнайтед
Манчестер Юнайтед в пятницу примет Арсенал в рамках первого тура Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нападающий команды Расмус Хёлюнн не включён в состав на этот матч. Ранее в прессе сообщалось, что Хёлюнн испытывает трудности с игровой практикой, так как он отстаёт в конкуренции с другими нападающими под руководством главного тренера Рубена Аморимана.
Датский футболист может покинуть клуб до закрытия летнего трансферного окна. Матч между Манчестер Юнайтед и Арсеналом начнётся в 18:00 по московскому времени.
Следить за игрой, которая пройдёт на стадионе Олд Траффорд, можно будет в текстовой трансляции. Эта встреча вызывает большой интерес у болельщиков, так как обе команды нацелены на успешное начало сезона.