Nottingem Forest Brentfordni 3:1 hisobida yutdi
Nottingem Forest jamoasi yangi mavsumni ajoyib tarzda boshladi va yozgi tanaffus bo‘lmagandek, Brentford darvozasiga ko‘p gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning beshinchi daqiqasida burchak zarbasidan so‘ng Kris Vud aniq zarba bilan hisobni ochdi – 1:0. 42-daqiqada Morgan Gibbs-Uayt havodan aniq uzatma berdi, Dan Ndoi bosh bilan to‘pni tarmoqka joylab, hisobni ikki barobar oshirdi.
Birinchi bo‘lim oxirida mehmonlar himoyachisining katta xatosidan so‘ng Vud Anderson Elliotning uzatmasini osonlik bilan yakunladi va hisob 3:0 ga yetdi. Ikkinchi bo‘limda Gibbs-Uayt chiroyli tarzda orqaga otilib zarba berdi, ammo aniq zarba bera olmadi.
O‘yinning oxirida Ibrohim Sangare darvoza oldida qo‘l bilan o‘ynadi va hakam penaltini belgiladi. Igor Tiaqo to‘pni markazga yo‘lladi, darvozabon burchakka yiqildi, natijada hisob 3:1 bo‘ldi.
Shunday qilib, Nottingem Forest uch ochko qo‘lga kiritdi. Uchrashuvda jamoa o‘zining kuchli o‘yinini namoyish etdi va muxlislarini xursand qildi.

Nottingem Forest выиграл у Brentford со счетом 3:1
Команда Ноттингем Форест великолепно начала новый сезон и забила много голов в ворота Брентфорда, словно летних каникул и не было. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На пятой минуте после углового Крис Вуд открыл счёт точным ударом – 1:0. На 42-й минуте Морган Гиббс-Уайт сделал точную передачу в воздухе, Дан Ндой головой отправил мяч в сетку, удвоив счёт.
В конце первого тайма после большой ошибки защитника гостей Вуд легко завершил передачу Андерсона Эллиота, и счёт стал 3:0. Во втором тайме Гиббс-Уайт красиво откинулся назад и пробил, но не смог нанести точный удар.
В конце игры Ибрагим Сангаре сыграл рукой в штрафной, и судья назначил пенальти. Игорь Тиаго отправил мяч в центр, вратарь прыгнул в угол, в результате счёт стал 3:1.
Таким образом, Ноттингем Форест заработал три очка. Команда продемонстрировала сильную игру и порадовала своих болельщиков.