Manchester Yunayted jamoasining darvozaboni Andre Onana Angliya Premer ligasining birinchi turida Arsenalga qarshi o‘yin uchun asosiy tarkibga kiritilmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi jamoa safidan chiqarilgan, ammo uning jarohati yo‘q. Bu haqda Manchester Yunayted bosh murabbiyi Ruben Amorim ma’lum qildi.
Amorimning so‘zlariga ko‘ra, Onana jarohat olmagan va to‘liq tiklangan. Biroq, mavsum oldi tayyorgarlik jarayonida boshqa futbolchilar yaxshi o‘yin ko‘rsatganligi sababli murabbiy jamoada muvozanatni saqlashni maqsad qilgan.
Keyingi haftalarda holat o‘zgarishi mumkin, ammo hozircha asosiy e’tibor boshqa futbolchilarga qaratilgan. Manchester Yunayted va Arsenal jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 17 avgust kuni soat 18:30 Moskva vaqti bilan boshlanadi.
Ushbu uchrashuvning matnli translyatsiyasi LiveResult portalida mavjud bo‘ladi. Bu o‘yin muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Онана исключён из основного состава Манчестер Юнайтед
Вратарь команды Манчестер Юнайтед Андре Онана не был включён в основной состав на первый тур Английской Премьер-лиги против Арсенала. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Футболист исключён из состава, однако у него нет травм. Об этом сообщил главный тренер Манчестер Юнайтед Рубен Аморим.
По словам Аморима, Онана не получил травму и полностью восстановился. Однако в процессе предсезонной подготовки другие игроки показали хорошую игру, поэтому тренер решил сохранить баланс в команде.
В ближайшие недели ситуация может измениться, но пока основное внимание уделяется другим футболистам. Матч между Манчестер Юнайтед и Арсеналом начнётся 17 августа в 18:30 по московскому времени.
Текстовая трансляция этой встречи будет доступна на портале LiveResult. Эта игра с большим интересом ожидается болельщиками.