Mostovoy: Ugalde hozir o‘z formasida emas
Spartak jamoasining sobiq yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy "Zenit"ga qarshi o‘yinda Spartak hujumchisi Manfred Ugaldening o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, jamoa a’zolari Ugalde nega maydonga tushmaganini tushunmayotgan edi. Biroq, murabbiy Stankovich uni o‘yinga qo‘ymaslikda haqli bo‘lgan, chunki Ugalde hozirda o‘z formasi yuqori darajada emas.
Ekspert shuningdek, Ugaldening Spartakdagi faoliyatining boshida ham uzoq vaqt gol ura olmaganini ta’kidladi, ammo keyinchalik u o‘zini ko‘rsatgan. Joriy mavsumda 23 yoshli hujumchi Rossiya Premyer Ligasi va Kubok musobaqalarida olti o‘yinda maydonga tushgan, ammo samarali natija ko‘rsata olmagan.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum yakunida Ugalde Rossiya chempionatining eng yaxshi to‘purariga aylangan va 17 ta gol urgan.

Mostovoy: Угальде сейчас не в своей форме
Бывший полузащитник команды «Спартак» Александр Мостовой оценил игру нападающего «Спартака» Манфреда Угальде в матче против «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, члены команды не понимали, почему Угальде не вышел на поле. Однако тренер Станкович был прав, не выпуская его в игру, так как Угальде сейчас не в своей лучшей форме.
Эксперт также отметил, что в начале своей карьеры в «Спартаке» Угальде долго не мог забить гол, но позже проявил себя. В этом сезоне 23-летний нападающий провёл шесть матчей в Российской Премьер-Лиге и Кубке, но не смог показать результативную игру.
Напомним, что в конце прошлого сезона Угальде стал лучшим бомбардиром чемпионата России, забив 17 голов.