Kabutov: Gol ko‘proq urib, aniq g‘alaba qozonish kerak
“Rubin” va “Rostov” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi Dmitriy Kabutov “Match TV” kanaliga o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvdagi goli haqida so‘z yuritgan futbolchi, bu g‘alabaning jamoa uchun qanchalik muhim ekanligini ta’kidladi. U o‘z vazifasi uzoqga yugurish ekanligini, raqib darvozaboni bilan yuzma-yuz kelgan paytda to‘pni aniq yo‘naltira olganini aytdi.
Bu g‘alaba jamoa uchun qiyin safardan so‘ng muhim natija bo‘lgan. Kabutov jamoaning oldingi ikki mag‘lubiyati ularga bosim o‘tkazmaganini, ammo ular o‘z muxlislariga yaxshi o‘yin ko‘rsatish uchun harakat qilishlari kerakligini ta’kidladi.
U shuningdek, o‘yin kuni oilaviy bayramini nishonlayotganini, xotin va o‘g‘lining tribunada bo‘lganini aytib, ularga qo‘l silkitganini bildirdi. Uchrash davomida jamoa doimo harakatda bo‘lganini, ko‘plab hujumlar uyushtirganini, ammo gollar soni ko‘proq bo‘lishi kerakligini qayd etdi.

Кабутов: Нужно забивать больше голов и одерживать уверенную победу
Лучший игрок матча между командами «Рубин» и «Ростов» Дмитрий Кабутов поделился своими впечатлениями от игры на канале «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о забитом голе, футболист подчеркнул, насколько важна эта победа для команды. Он отметил, что его задача — бежать далеко, и что он смог точно направить мяч, оказавшись один на один с вратарём соперника.
Эта победа стала важным результатом для команды после тяжёлого выезда. Кабутов отметил, что два предыдущих поражения не оказали на них давления, но они должны стараться показать хорошую игру для своих болельщиков.
Он также рассказал, что в день игры отмечал семейный праздник, и его жена с сыном были на трибуне, он помахал им рукой. В течение матча команда постоянно находилась в движении, организовывала множество атак, но количество голов должно быть больше.