Guberniyev Spartak va Zenit o‘yini haqida fikr bildirdi
Mashhur sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniyev Rossiya chempionatining beshinchi turida “Spartak” va “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv natijasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
16 avgust kuni “Lukoyl Arena” stadionida bo‘lib o‘tgan o‘yinda hisob 2:2 ga tenglashdi. Guberniyevning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi durang natija o‘yin davomida ko‘rsatgan natijalar va jamoalarning chempionatni unchalik yaxshi boshlamagani hisobga olinsa, tabiiydir.
“Spartak” jamoasi Deyan Stankovich boshchiligida beshta ochko to‘plab, turnir jadvalida 13-o‘rinda bormoqda. “Zenit” esa oltita ochko bilan 9-o‘rinni egallagan.
Umuman olganda, har ikki jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va kelajakdagi o‘yinlarda yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishga harakat qilmoqda.

Губерниев высказался о матче Спартак и Зенит
Известный спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказался о результате встречи между командами «Спартак» и «Зенит» в пятом туре чемпионата России. Об этом сообщил Euro-football.ru.
16 августа на стадионе «Лукойл Арена» в матче был зафиксирован счет 2:2. По словам Губерниева, ничья между «Спартаком» и «Зенитом» является естественной, учитывая результаты, показанные в ходе игры, а также то, что команды не слишком удачно начали чемпионат.
Команда «Спартак» под руководством Деяна Станковича набрала пять очков и занимает 13-е место в турнирной таблице. «Зенит» с шестью очками занимает 9-е место.
В целом обе команды стремятся улучшить свою игру и в будущих матчах показывать более высокие результаты.