Mashhur sharhlovchi Aleksandr Yelagin Angliya chempionati doirasida bo‘lib o‘tgan "Chelsi" va "Kristal Peles" jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinni yuqori darajada baholadi va "Bridj" stadionida o‘tgan o‘yinda "Chelsi" jamoasining imkoniyatlari nihoyatda katta ekanligini ta’kidladi. Yelaginning so‘zlariga ko‘ra, joriy mavsumda qisqa dam olish va Jahon chempionati ta’siri jamoaning o‘yiniga ta’sir qilmoqda, ammo ular tez orada musobaqaga to‘liq moslashib oladi.
"Kristal Peles" esa kuchli o‘rta darajadagi jamoaga aylangan va kelajak uchun katta istiqbollarni ko‘rsatmoqda. Ekspert shuningdek, "bulutlar" laqabli jamoa uchun hozirgi tarkibni saqlab qolish muhimligini ta’kidladi, chunki bu ularning rivojlanishida muhim omil hisoblanadi.
Keyingi turda "Chelsi" mehmon sifatida "Vest Hem" jamoasiga qarshi o‘ynaydi, "Kristal Peles" esa o‘z maydonida "Nottingem Forest"ni qabul qiladi. Ushbu o‘yinlar Angliya chempionatining qiziqarli va muhim bahslari bo‘lishi kutilmoqda.

Елагин: В команде Челси есть большие возможности
Известный комментатор Александр Елагин поделился своими мыслями о матче между командами «Челси» и «Кристал Пэлас» в рамках чемпионата Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высоко оценил игру и подчеркнул, что у команды «Челси» на стадионе «Стэмфорд Бридж» есть огромные возможности. По словам Елагина, в этом сезоне короткий перерыв и влияние чемпионата мира сказываются на игре команды, однако вскоре они полностью адаптируются к соревнованиям.
«Кристал Пэлас» же превратился в сильную команду среднего уровня и демонстрирует большие перспективы на будущее. Эксперт также отметил важность сохранения нынешнего состава для команды с прозвищем «Облака», так как это является важным фактором их развития.
В следующем туре «Челси» сыграет в гостях с «Вест Хэмом», а «Кристал Пэлас» примет на своем поле «Ноттингем Форест». Ожидается, что эти матчи станут интересными и важными поединками чемпионата Англии.