Himoyachi Aleksandr Filin, «Baltika» jamoasi futbolchisi, joriy mavsum boshida kaliningradliklarning muvaffaqiyat siri haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa bosh murabbiyi Andrey Talalaev qo‘l ostidagi futbolchilar Rossiya chempionatining beshta turida to‘qqiz ochko to‘pladi. Hozirgi vaqtda «Baltika» turnir jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda.
Aleksandr Filinning so‘zlariga ko‘ra, muvaffaqiyatning asosi butun jamoaning tinimsiz mehnatidir. Shu sababli ular mehnat qilishni davom ettirishi zarur, shunda omad ham doim hamroh bo‘ladi.
16 avgust kuni «Baltika» Kaliningradda Rossiya Premyer Ligasi yetakchisi «Lokomotiv» jamoasidan ochkolarni olib qoldi. O‘yinda hisob 1:1 ga teng bo‘lib, uchrashuv durang bilan yakunlandi.
Bu natija «Baltika» uchun muhim bosqich bo‘ldi va jamoaning mavsumdagi ishonchini oshirdi. Jamoa bundan keyingi o‘yinlarda ham shu ruhda harakat qilishi muhimdir.

Секрет успеха Балтики: команда неустанно работает
Защитник Александр Филин, футболист команды «Балтика», в начале текущего сезона поделился мнением о секрете успеха калининградцев. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды Андрей Талалаев под его руководством в пяти турах чемпионата России набрал девять очков. В настоящее время «Балтика» занимает пятое место в турнирной таблице.
По словам Александра Филина, основой успеха является неустанный труд всей команды. Поэтому им необходимо продолжать работать, и тогда удача всегда будет сопутствовать.
16 августа «Балтика» в Калининграде удержала очки у лидера Российской Премьер-Лиги команды «Локомотив». В матче счет был 1:1, встреча завершилась вничью.
Этот результат стал важным этапом для «Балтики» и повысил уверенность команды в сезоне. Важно, чтобы команда и в следующих играх действовала в том же духе.