Brest va Lille joriy Fransiya chempionatida eng ko‘p gol urilgan o‘yinni namoyish etdilar. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular bir-biriga uchta gol urishdi. O‘yinning birinchi golini yozgi transfer davrida Lille jamoasiga qo‘shilgan tajribali futbolchi Olivye Jiru urdi.
Bu gol o‘yinning 11-daqiqasida qayd etildi. Jiru Fransiya chempionatida oxirgi marta 2012 yilda Montpellier jamoasi safida gol urgan edi.
O‘sha yili Montpellier jamoasi Janubiy Fransiyadan mamlakat chempioni bo‘lishga muvaffaq bo‘ldi va bu natijaga aynan Jiruning hissasi katta bo‘ldi. Keyinchalik u Londonning Arsenal va Chelsea klublarida, Italiyada Milan hamda Amerika Qo‘shma Shtatlarida Los-Anjeles jamoalarida o‘ynadi.
Bugun Fransiya chempionatida yana to‘rtta o‘yin bo‘lib o‘tadi, ulardan biri Nant va PSJ jamoalari o‘rtasida kechadi. Ushbu o‘yinlar chempionatning qiziqarli kechishini ta’minlaydi.

Жиру забил гол за Лилль в чемпионате Франции
Брест и Лилль показали самый результативный матч текущего чемпионата Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они забили друг другу по три гола. Первый гол в матче забил опытный футболист Оливье Жиру, который присоединился к команде Лилль в летнее трансферное окно.
Этот гол был зафиксирован на 11-й минуте матча. Жиру в чемпионате Франции последний раз забивал гол в 2012 году, выступая за команду Монпелье.
В том году команда Монпелье из Южной Франции сумела стать чемпионом страны, и именно Жиру внес значительный вклад в этот результат. Позже он играл за лондонские клубы Арсенал и Челси, в Италии за Милан, а также в США за команду Лос-Анджелес.
Сегодня в чемпионате Франции пройдут ещё четыре матча, один из которых состоится между командами Нант и ПСЖ. Эти игры обеспечат интересное продолжение чемпионата.