«Nyukasl» jamoasining bosh murabbiyi Eddi Xau yarim himoyachi Jakob Ramsining transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli ingliz futbolchisi «Aston Villa» klubidan «Nyukasl»ga ko‘chib o‘tib, uzoq muddatli shartnoma imzoladi. Xau ta’kidlashicha, Jakob jamoamiz uchun ajoyib kuchaytirish bo‘ldi.
Uning mahorati o‘yinimizga yangi nafas olib kiradi. U yosh va shijoatli bo‘lishi bilan birga, Premer-liga tajribasiga ega.
Mutaxassis Ramsi o‘tgan mavsumda Chempionlar ligasida yaxshi o‘yin ko‘rsatganini alohida qayd etdi va u «Nyukasl» uchun qimmatli sotib olish bo‘lishini ta’kidladi. 2024/25 yilgi mavsumda Ramsi barcha musobaqalarda 46 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rt gol urdi va yetti golga uzatma berdi.

Ньюкасл официально приобрел Джейкоба Рамзи
Главный тренер команды «Ньюкасл» Эдди Хау высказался о трансфере полузащитника Джейкоба Рамзи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летний английский футболист перешёл из клуба «Астон Вилла» в «Ньюкасл» и подписал долгосрочный контракт. Хау подчеркнул, что Джейкоб стал отличным усилением для нашей команды.
Его мастерство привнесёт в нашу игру новое дыхание. Он молод и полон энтузиазма, а также обладает опытом выступлений в Премьер-лиге.
Специалист особо отметил, что Рамзи хорошо проявил себя в Лиге чемпионов в прошлом сезоне и подчеркнул, что он станет ценным приобретением для «Ньюкасла». В сезоне 2024/25 Рамзи сыграл во всех турнирах 46 матчей, забил четыре гола и отдал семь результативных передач.