Tochilin: Dinamo CSKAga imkoniyat bermadi, mag‘lub bo‘ldi
Yakshanba kuni Rossiya chempionatining beshinchi turida poytaxtning «Dinamo» jamoasi CSKAga 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva derbisi haqida «Dinamo»ning sobiq o‘yinchisi Aleksandr Tochilin o‘z fikrlarini bildirdi. Tochilinning so‘zlariga ko‘ra, CSKA o‘z imkoniyatlarini to‘liq amalga oshirdi, «Dinamo» esa yaratilgan vaziyatlardan unumli foydalanolmadi.
Raqib jamoalar o‘yinchilarining o‘z maydonida to‘p bilan o‘ynashini yaxshi bilganligi sababli, «Dinamo»ga bosim o‘tkazishga harakat qilishdi. Bu esa «oq-ko‘k» jamoasining o‘yini uchun qiyinchilik tug‘dirdi.
Ekspert fikricha, hozircha «Dinamo» futbolchilari bosh murabbiy Valeriy Karpinning talablarini to‘liq bajarishda qiynalmoqda. Hozirgi vaqtda Karpin shogirdlari Rossiya Premer-ligasida 12-o‘rinda turibdi va beshta ochko jamg‘argan.
CSKA esa 11 ochko bilan ikkinchi pog‘onani egallab turibdi. Jamoalarning hozirgi holati va o‘yini kelajakda qanday o‘zgarishlar bo‘lishini kuzatish qiziq bo‘ladi.

Tochilin: Динамо не дал шансов ЦСКА, проиграл
В воскресенье в пятом туре чемпионата России столичный клуб «Динамо» проиграл ЦСКА со счётом 1:3. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Бывший игрок «Динамо» Александр Точилин высказал своё мнение о московском дерби. По словам Точилина, ЦСКА полностью реализовал свои возможности, а «Динамо» не смогло эффективно использовать созданные моменты.
Поскольку соперники хорошо знали, что игроки играют с мячом на своей половине поля, они пытались оказать давление на «Динамо». Это создало трудности для игры «бело-голубых».
По мнению эксперта, пока футболисты «Динамо» испытывают трудности с полным выполнением требований главного тренера Валерия Карпина. В настоящее время подопечные Карпина занимают 12-е место в Российской Премьер-лиге и набрали пять очков.
ЦСКА же с 11 очками занимает вторую строчку. Будет интересно наблюдать, какие изменения произойдут в будущем в текущем состоянии и игре команд.