Atlanta United jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Miranchuk amerikalik futbol muxlislarining e’tiborini qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida futbolchining ijtimoiy tarmoqlardagi izohlari guvohlik beradi. 29 yoshli yarim himoyachi ketma-ket uchinchi o‘yinda gol urdi.
So‘nggi o‘yinda u Colorado jamoasiga qarshi maydonda gol urdi, biroq bu jamoaning mag‘lubiyatini oldini olmadi. Ijtimoiy tarmoqlarda Miranchukning golidan keyin muxlislar faol munosabat bildirishdi.
Ularning fikricha, Aleksey joriy mavsumdagi eng yaxshi futbolchi hisoblanadi. Ba’zilari uni eng sevimli o‘yinchi deb atadi, boshqalar esa uning o‘yini yaxshilanganini ta’kidlashdi.
Ayrim muxlislar Miranchukdan yana bir necha gollarni kutishmoqda. Shuningdek, u o‘z xohishiga ko‘ra gol urishi mumkin, deb ta’kidlanmoqda.
Amerika Qo‘shma Shtatlarida Miranchukning o‘yini yuqori baholanmoqda. Uning agenti esa Aleksey Atlanta jamoasining yetakchisi ekanini va unga sarmoya kiritish o‘zini oqlayotganini aytmoqda.

Миранчук забил подряд голы за команду Атланта
Полузащитник команды Atlanta United Алексей Миранчук привлек внимание американских футбольных болельщиков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом свидетельствуют комментарии футболиста в социальных сетях. 29-летний полузащитник забил гол в третьем подряд матче.
В последней игре он забил гол в ворота команды Colorado, однако это не помогло избежать поражения. В социальных сетях после гола Миранчука болельщики активно реагировали.
По их мнению, Алексей является лучшим футболистом текущего сезона. Некоторые назвали его своим любимым игроком, другие отметили улучшение его игры.
Некоторые фанаты ожидают от Миранчука ещё несколько голов. Также отмечается, что он может забивать по своему желанию.
В Соединённых Штатах игра Миранчука оценивается высоко. Его агент говорит, что Алексей является лидером команды Atlanta и инвестиции в него оправдываются.