Dinamo jamoasi Karpin talablariga moslashmoqda
“Dinamo” jamoasi bosh direktori Pavel Pivovarov “Yevro-Futbol.Ru” tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida mavsum boshidagi jamoa muammolari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Valeriy Karpinning “Dinamo”ga moslashuvi biroz cho‘zilmoqda, biroq bu faqat uning emas, balki butun jamoaning bosh murabbiy va uning talablariga moslashishi bilan bog‘liq. Pavel Pivovarov Valeriy Georgiyevichni qo‘llab-quvvatlashlarini va natijalarni yaxshilash ustida ishlashayotganini ta’kidladi.
Jamoaning kam gol urishi sabablarini esa murabbiylar shtabidan so‘rash kerakligini bildirdi. Shuningdek, u o‘z fikricha, oxirgi o‘yinda va CSKA bilan birinchi bo‘limda jamoada ruhiy holat va iroda kuchi bilan bog‘liq muammolar mavjudligini aytdi.
Pavel Pivovarov jamoaning jismoniy holati va gol urishdagi muammolarni ham ko‘rib chiqish zarurligini ta’kidladi. Umuman olganda, bosh direktor jamoa ichida mavjud muammolarni hal etish uchun barcha imkoniyatlar ishga solinayotganini va natijalarni yaxshilashga intilayotganini ma’lum qildi.

Команда Динамо адаптируется к требованиям Карпина
Генеральный директор команды «Динамо» Павел Пивоваров в эксклюзивном интервью для сетевого издания «Евро-Футбол.Ру» поделился мнением о проблемах команды в начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, адаптация Валерия Карпина в «Динамо» занимает некоторое время, однако это связано не только с ним, но и с тем, что вся команда должна приспособиться к главному тренеру и его требованиям. Павел Пивоваров подчеркнул, что они поддерживают Валерия Георгиевича и работают над улучшением результатов.
Причины низкой результативности команды, по его мнению, следует выяснять у тренерского штаба. Также он отметил, что, по его мнению, в последнем матче и в первом тайме с ЦСКА в команде наблюдались проблемы с моральным состоянием и силой воли.
Павел Пивоваров подчеркнул необходимость рассмотреть физическую форму команды и проблемы с забиванием голов. В целом генеральный директор сообщил, что все возможности используются для решения существующих внутри команды проблем и стремления к улучшению результатов.