Dyakov: Dinamo himoya va hujumda sust o‘ynayapti
Sobiq «Dinamo» futbolchisi Vitaliy Dyakov poytaxt derbisida CSKAga qarshi o‘ynagan «oq-ko‘k» jamoaning o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpinning shogirdlari 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Dyakovning fikricha, hozirgi «Dinamo» na himoyada, na hujumda kuchsiz.
Ular o‘yinda yorug‘lik ko‘rmayapti. Albatta, Karpinning uslubi — himoyadan qisqa va o‘rta masofaga uzatmalar orqali chiqish ko‘zga tashlanadi.
Biroq hujumdagi o‘yin juda zaif, aniq bir o‘yin uslubi yo‘q. Mutaxassis Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida shunday ta’kidladi.
Shuningdek, Dyakov Moskva jamoasining bosh murabbiyi Fabio Chelestinini ishini ham maqtadi. Ushbu mag‘lubiyatdan so‘ng «Dinamo» Rossiya chempionatining turnir jadvalida 12-o‘ringa tushib qoldi.
Jamoa hisobida hozircha atigi besh ochko bor. Umuman olganda, «Dinamo» hozirgi holatda o‘z o‘yinini yaxshilashi va natijalarni ko‘tarishi lozim.

Дьяков: Динамо слабо играет в защите и атаке
Бывший футболист «Динамо» Виталий Дьяков оценил игру «бело-синих» в столичном дерби против ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Подопечные Валерия Карпина проиграли со счётом 1:3. По мнению Дьякова, нынешнее «Динамо» слабо как в защите, так и в атаке.
Они не показывают яркой игры. Конечно, стиль Карпина — выход из обороны через короткие и средние передачи — заметен.
Однако игра в атаке очень слабая, чётко выраженного игрового стиля нет. Об этом специалист отметил в интервью сайту Metaratings.ru.
Также Дьяков похвалил работу главного тренера московской команды Фабио Челестини. После этого поражения «Динамо» опустилось на 12-е место в турнирной таблице чемпионата России.
В команде пока всего пять очков. В целом, «Динамо» в текущем положении должно улучшать свою игру и добиваться лучших результатов.