Moyzes: Rossiya futboli kuchli va raqobatbardosh liga
CSKA jamoasi himoyachisi Moyzes Rossiya futboli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya futboli kuchli liga va kuchli futbolchilarga ega. Chempionlik uchun to‘rt yoki besh jamoa kurash olib boradi.
Barcha o‘yinlar yaxshi tashkil etilgan va stadionlar sifatli. Bu fikrlarni braziliyalik futbolchi Matc TV ga bergan intervyusida aytgan.
Moyzes shuningdek, Braziliyada Premyer liga o‘yinlari televideniyada namoyish etilmasligini ta’kidladi. Shu sababli, mahalliy aholi o‘z vatandoshlarining Rossiyadagi o‘yinlarini yaxshi tahlil qila olmaydi.
Bugun, 17 avgust kuni, Moyzes CSKA tarkibida poytaxt derbisida Dinamo jamoasini 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Shu natijadan so‘ng, CSKA chempionat jadvalida ikkinchi o‘ringa ko‘tarildi.

Мойзес: Российский футбол — сильная и конкурентоспособная лига
По его словам, российский футбол — это сильная лига с сильными футболистами. За чемпионство борются четыре или пять команд.
Все игры хорошо организованы, а стадионы качественные. Эти мысли бразильский футболист выразил в интервью Matc TV.
Мойзес также отметил, что в Бразилии матчи Премьер-лиги не транслируются по телевидению. Поэтому местные жители не могут хорошо анализировать игры своих соотечественников в России.
Сегодня, 17 августа, Мойзес в составе ЦСКА в столичном дерби обыграл команду «Динамо» со счётом 3:1. После этого результата ЦСКА поднялся на второе место в турнирной таблице чемпионата.