Antalyaspor jamoasi Turkiyada ketma-ket g‘alaba qozondi
Bugun, 17 avgust kuni, Turkiya chempionatining yangi mavsumining ikkinchi tur doirasida «Antalyaspor» jamoasi safarda «Genchlerbirligi» bilan uchrashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinda «Antalyaspor» 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Yakuniy gol 81-daqiqada kiritildi.
Eslatib o‘tamiz, «Antalyaspor» jamoasida rossiyalik himoyachi Georgiy Jikiya faoliyat yuritadi. U o‘tgan o‘yinda to‘liq 90 daqiqa maydonda bo‘ldi.
Opta Sports ma’lumotlariga ko‘ra, sobiq «Spartak» sardori bo‘lgan Jikiya o‘yinda to‘p bilan eng ko‘p teginishlar (74) amalga oshirgan, 60 ta uzatmadan 59 tasini aniq bajargan va sariq kartochka olgan. Birinchi turda «Antalyaspor» o‘z maydonida «Kasimpasha» jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Hozirgi vaqtda Jikiya jamoasi Superliganing 3-o‘rnida bormoqda. Ushbu natijalar jamoaning mavsumdagi yaxshi boshlanishidan darak beradi.

Команда Антальяспор одержала подряд победы в Турции
Сегодня, 17 августа, в рамках второго тура нового сезона чемпионата Турции команда «Антальяспор» сыграла в гостях с «Генчлербирлиги». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче «Антальяспор» одержал победу со счётом 1:0. Решающий гол был забит на 81-й минуте.
Напомним, что в составе «Антальяспора» выступает российский защитник Георгий Джикия. В прошлом матче он провёл на поле все 90 минут.
По данным Opta Sports, бывший капитан «Спартака» Джикия совершил наибольшее количество касаний мяча в матче (74), из 60 передач 59 выполнил точно и получил жёлтую карточку. В первом туре «Антальяспор» на своём поле обыграл «Касымпашу» со счётом 2:1.
В настоящее время команда Джикии занимает 3-е место в Суперлиге. Эти результаты свидетельствуют о хорошем начале сезона для команды.