Dinamo kapitanidan muxlislarga natija uchun uzr so‘radi
Moskva «Dinamo» jamoasi kapitan Daniil Fomin CSKA bilan bo‘lib o‘tgan derbi o‘yindan so‘ng muxlislarga murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining beshinchi tur uchrashuvi 1:3 hisobida yakunlandi. Fomin o‘yinni tahlil qilib, jamoa nomidan natija va o‘yinga oid uzr so‘radi.
U barcha kuchlarni safarbar qilib, vaziyatni yaxshilashga harakat qilishlarini ta’kidladi. Yangi mavsumning beshta o‘yini natijasida «Dinamo» jamoasi atigi besh ochko jamg‘argan.
Bu natija jamoaga musobaqa jadvalida faqat o‘n ikkinchi o‘rinni egallash imkonini beradi. Keyingi turda Valeriy Karpinning shogirdlari o‘z maydonida «Pari NN» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Jamoa muxlislari oldida o‘yinni yaxshilash va g‘alaba qozonish uchun katta mas’uliyat borligi ta’kidlandi. Jamoa barcha kuchini safarbar qilib, oldingi xatolarni tuzatishga intiladi.

Капитан Динамо извинился перед болельщиками за результат
Капитан московского «Динамо» Даниил Фомин обратился к болельщикам после дерби с ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч пятого тура чемпионата России завершился со счётом 1:3. Фомин проанализировал игру и от имени команды извинился за результат и игру.
Он подчеркнул, что команда мобилизует все силы и будет стараться улучшить ситуацию. По итогам пяти игр нового сезона «Динамо» набрало всего пять очков.
Этот результат позволяет команде занимать лишь двенадцатое место в турнирной таблице. В следующем туре подопечные Валерия Карпина сыграют на своём поле с «Пари НН».
Отмечается, что перед командой стоит большая ответственность улучшить игру и одержать победу перед болельщиками. Команда мобилизует все силы и стремится исправить предыдущие ошибки.