Rahimov: Jamoa mag‘lubiyatdan keyin kuchaydi
«Rubin» jamoasining bosh murabbiyi Rashid Rahimov Rossiya chempionatining beshinchi turida «Rostov»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:0 hisobida yakunlandi. Murabbiyning aytishicha, «Rubin» mehnat evaziga g‘alabaga erishdi.
Jamoa «Rostov»ning har doim kurashchanligi bilan ajralib turishini oldindan bilgan va shunga tayyor bo‘lgan. Rahimov o‘tgan mag‘lubiyatlardan keyin futbolchilarning ruhiy holatini kuzatganini aytdi.
Ularning har bir mashg‘ulotda yanada jonlanib, yaxshi natijaga odatlanib borayotganini ta’kidladi. Shuningdek, murabbiy yaxshi natija uchun yomon kunlar ham bo‘lishi kerakligini bildirdi.
Beshta turdan so‘ng «Rubin» Rossiya Premer-ligasida uchinchi o‘rinda turibdi va jamoa hisobida o‘n ball mavjud. Bu natija jamoaning mavsumdagi kuchli o‘yinini tasdiqlaydi.

Рахимов: Команда окрепла после поражения
Главный тренер команды «Рубин» Рашид Рахимов поделился своими мыслями после матча пятого тура чемпионата России против «Ростова». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 1:0. По словам тренера, «Рубин» одержал победу благодаря упорному труду.
Команда заранее знала и была готова к тому, что «Ростов» всегда отличается своей боевитостью. Рахимов отметил, что следил за психологическим состоянием игроков после предыдущих поражений.
Он подчеркнул, что на каждой тренировке они становятся более энергичными и привыкают к хорошим результатам. Также тренер отметил, что для достижения хороших результатов необходимы и плохие дни.
После пяти туров «Рубин» занимает третье место в Российской Премьер-лиге и имеет в своём активе десять очков. Этот результат подтверждает сильную игру команды в сезоне.