Spertsyan: Hozir Krasnodarda o‘ynayapman, vaqt bor
Krasnodar va Sochi o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi Eduard Spertsyan «Match TV»ga o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv juda qiyin kechganini ta’kidladi, ayniqsa birinchi bo‘limda raqib jamoa juda zich va kuchli o‘ynagan. Ikkinchi bo‘limda esa erta maydondan haydalish va tez kiritilgan gol o‘yinni o‘z foydasiga o‘zgartirishga yordam bergan.
Shundan so‘ng jamoa charchamasdan o‘yin bosimini oshirib, yana gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Jarima zarbasidan gol urgan paytda Krasnodar jamoasining uch nafar futbolchisi himoyada cho‘kilib qolgan, bu esa oldindan tayyorlangan taktika bo‘lgan.
Agar ular bunday harakat qilmaganida, gol urish qiyin bo‘lardi. Kelajak haqida so‘ralganda, hozircha o‘z jamoasida o‘ynayotganini, hali vaqt borligini aytdi.
Jamoa har bir o‘yinga jiddiy tayyorlanib, kamtarona ishlashi kerakligini ta’kidladi. Chempionat juda o‘zgaruvchan va har bir o‘yinda kuchli ruhiy tayyorlik, intizom va xarakter talab etiladi.

Спрецян: Сейчас играю в Краснодаре, время есть
Лучший футболист матча между Краснодаром и Сочи Эдуард Спертсян поделился своими впечатлениями от игры с «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что матч был очень сложным, особенно в первом тайме соперник играл очень плотно и сильно. Во втором тайме раннее удаление с поля и быстрый забитый гол помогли изменить ход игры в свою пользу.
После этого команда, не уставая, усилила давление и смогла забить еще один гол. Когда был забит гол со штрафного, трое игроков команды Краснодара оказались в обороне, что было заранее подготовленной тактикой.
Если бы они так не действовали, забить гол было бы сложно. Отвечая на вопрос о будущем, он сказал, что пока играет в своей команде и времени еще достаточно.
Он подчеркнул, что команда должна серьезно готовиться к каждой игре и скромно работать. Чемпионат очень изменчив, и в каждой игре требуется сильная психологическая подготовка, дисциплина и характер.