Rahimov: Jadvaldagi o‘rin menga muhim emas
Kazanlik «Rubin» jamoasining bosh murabbiyi Rashid Rahimov jamoaning Rossiya Premyer Ligasi (RPL)dagi hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rahimov jamoaning vaziyatiga jiddiy va real nuqtai nazardan qarashini ta’kidladi. U hozirgi natijalarga ortiqcha e’tibor bermasligini, jamoa har doim yuqori natijaga intilishini aytdi.
Murabbiy jamoaning o‘yin uslubi raqiblar uchun oson tushunilishini tan oldi. Jamoa hozirda musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi va yigirma to‘rtta o‘yindan so‘ng o‘nta ochko to‘plagan.
So‘nggi beshinchi turda «Rubin» o‘z maydonida «Rostov» jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Keyingi turda «Rubin» Moskva shahrining «Spartak» jamoasi bilan bahs olib boradi.
Rahimov va uning shogirdlari keyingi o‘yinda ham yaxshi natija ko‘rsatishga harakat qilmoqda. Jamoa oldida yuqori o‘rinlarga ko‘tarilish vazifasi turibdi.
Rahimovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa imkon qadar maksimal darajada harakat qilmoqda va bu jarayonda hech qanday ortiqcha tashvish yo‘q.

Рахимов: Место в таблице для меня не важно
Главный тренер казанского «Рубина» Рашид Рахимов высказался о текущем положении команды в Российской Премьер-Лиге (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Рахимов подчеркнул, что смотрит на ситуацию в команде серьезно и реалистично. Он отметил, что не придает чрезмерного значения текущим результатам, команда всегда стремится к высоким достижениям.
Тренер признал, что игровой стиль команды легко читается соперниками. В настоящее время команда занимает четвертое место в турнирной таблице и после двадцати четырех матчей набрала десять очков.
В последнем пятом туре «Рубин» на своем поле обыграл «Ростов» со счетом 1:0. В следующем туре «Рубин» встретится с московским «Спартаком».
Рахимов и его подопечные стараются показать хороший результат и в следующей игре. Перед командой стоит задача подняться на высокие позиции.
По словам Рахимова, команда прилагает максимальные усилия, и в этом процессе нет никаких лишних волнений.