Portu klubi Spertsyanga taklif yubormadi
Portu klubi prezidenti Andre Villas-Boash 25 yoshli yarim himoyachi Eduard Spertsyan uchun Krasnodar klubiga taklif yuborganligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, Portugaliya jamoasi Spertsyanga taklif yuborgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Biroq Villas-Boash Sport24 nashriga bergan intervyusida bunday taklif yuborilmaganini qat’iy rad etdi.
Joriy mavsumda Spertsyan barcha musobaqalarda sakkizta o‘yinda maydonga tushib, to‘rt gol urdi va to‘rt golga uzatma berdi. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, yarim himoyachining bozor qiymati 25 million yevroga teng.
Ushbu raqam futbolchining joriy ko‘rsatkichlari va potentsialini aks ettiradi. Eduard Spertsyan o‘zining yoshiga qaramay, jamoasiga katta hissa qo‘shmoqda va kelajakda yanada rivojlanishi kutilmoqda.

Порту не отправлял предложение клубу Сперцян
Президент клуба Порту Андре Виллаш-Боаш ответил на вопрос о том, отправлял ли клуб Краснодару предложение по 25-летнему полузащитнику Эдуарду Спертсяну. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появлялась информация о том, что португальская команда направила предложение Спертсяану. Однако Виллаш-Боаш в интервью изданию Sport24 категорически опроверг отправку такого предложения.
В текущем сезоне Спертсяан сыграл восемь матчей во всех турнирах, забил четыре гола и отдал четыре результативные передачи. По данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость полузащитника составляет 25 миллионов евро.
Эта цифра отражает текущие показатели и потенциал футболиста. Несмотря на свой возраст, Эдуард Спертсяан вносит значительный вклад в команду и ожидается, что в будущем он будет развиваться ещё больше.