CSKAni kuchaytirish uchun yangi futbolchilar zarur
O‘tgan paytlarda mashhur bo‘lgan futbolchi Vitaliy Dyakov CSKA jamoasining zaif tomonlarini aniqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, «armeychilar» jamoani kuchaytirish uchun ayrim pozitsiyalarga yangi futbolchilarni jalb qilishi zarur. Xususan, jamoaga hujumchi, qanot hujumchi yarimhimoyachi va markaziy himoyachi kerak.
Shu shartlarda CSKA chempionlik uchun kuchli raqobatga kirisha oladi. Dyakovning so‘zlariga ko‘ra, bu kuchayish jamoaga yuqori o‘rinlarni egallash imkonini beradi.
Shuningdek, mutaxassis «armeychilar» bosh murabbiyi Fabio Chelestini faoliyatini yuqori baholadi. Yakshanba kuni poytaxtning «Dinamo» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda CSKA 3:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Natijada, «qizil-ko‘k» jamoa joriy turnir jadvalida ikkinchi pog‘onaga ko‘tarildi. Ushbu natija CSKAning mavsumdagi muvaffaqiyatli o‘yinlarini davom ettirishiga ishora qiladi.
Jamoa rahbariyati va murabbiylar shtabi oldida endi asosiy vazifa bu muvaffaqiyatni saqlab qolish va yanada kuchayishdir.

Для усиления ЦСКА необходимы новые футболисты
Недавно известный футболист Виталий Дьяков выявил слабые стороны команды ЦСКА. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его мнению, «армейцам» необходимо привлечь новых игроков на некоторые позиции для усиления команды. В частности, команде нужны нападающий, крайний атакующий полузащитник и центральный защитник.
При таких условиях ЦСКА сможет вступить в серьёзную борьбу за чемпионство. По словам Дьякова, это усиление позволит команде занять высокие места.
Кроме того, специалист высоко оценил работу главного тренера «армейцев» Фабио Челестини. В воскресном матче против столичного «Динамо» ЦСКА одержал победу со счётом 3:1.
В результате команда «красно-синих» поднялась на второе место в турнирной таблице текущего сезона. Этот результат указывает на продолжение успешных выступлений ЦСКА в сезоне.
Перед руководством и тренерским штабом команды теперь стоит основная задача — сохранить этот успех и продолжить укрепление.